Cinsel Bilgiler, Protez Penis

Protez Penis Nedir ve Protez Penis Çeşitleri Nelerdir?

4311124415423

ambicor penil protez 150x150 Protez Penis Nedir ve Protez Penis Çeşitleri Nelerdir?Günümüzde tıbbın çare olmadığı bir nokta yok gibi. Gerçi hiçbir zaman orijinali gibi olmayacaktır ama yokluğunun yarattığı birçok sorunu da bu şekilde giderebilme imkanına sahip olacaksınız. Yani protez penis hiç yoktan iyidir diyebiliriz.

Genellikle bükülebilir ve şişebilir olmak üzere 2 farklı kategoride ele alınan protez penisler ameliyat ile kişinin üreme organına yerleştirilmektedirler.

Bükülebilir penisi ele alacak olursak;

Mutluluk çubuğu olarak da bilinen 2 adet silikonun uygun boyda kesilerek ameliyat yöntemiyle penis çevresine eklenmesi ile ortaya protez penis çıkmaktadır.

Birey cinsel ilişkiye gireceği dönem bu çubukları düzeltmekte ve ilişkiye rahatlıkla girebilmektedir. İlişki sonrasında ve günlük yaşamında ise çubukları bükerek küçük versiyonunu kullanabilmektedir.

Bu çubuklar normal zamanda da bükülse bile sert kalmakta ve günlük yaşamda pantolon üzerinden rahatlıkla seçilebilmektedir. Ayrıca el becerisi düşük olan hastalar için daha uygundur.

Diğer yöntem olan şişme penisi ele alacak olursak;

Bu penislerde ameliyat ile cinsel organ etrafına yerleştirilen silindir şeklindeki bir balon bulunmaktadır. Mutluluk balonu olarak da adlandırılan bu balon el becerisi yüksek hastalarda genellikle kullanılan bir penis protez yöntemidir.

Kendi içerisinde 2 yada 3 parçalı protez penis olmak üzere ikiye ayrılan şişme penislerde balon ve sıvı depoları bulunmakta ve bir pompa yardımı ile şişirilerek indirilmektedirler.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir